Tvorba webových stránek a eShopůZaložit webové stránkyZaložit e-shop
 

OBEC KONĚPRUSY

SDH - HASIČI

Obec Koněprusy Obec Koněprusy 

    

 

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

velitel jednotky: Jaroslav Preisler

 e-mail:  SDHKoneprusy@seznam.cz

     

Hasičské slavnosti -– oslava 100. výročí vzniku SDH na Bítově

a 110 výročí vzniku SDH v Koněprusích, 

kterou  plánovalo kromě hasičů i zastupitelstvo obce  déle nežli rok,

předcházely  velké přípravy.

 

S přípravami jsme začali již na podzim a to úpravou okolí  Hasičské zbrojnice v Koněprusích,  a pokračovali jsme na jaře opravami hřbitovní zdi,  autobusových čekáren, úklidem a údržbou dětského hřiště  a  opravou hasičské zbrojnice na Bítově.

Největším problémem se ukázalo být sekání trávy. Stálého zaměstnance na údržbu zeleně obec nemá,  ani brigádně se zatím  nikdo nepřihlásil, a tak jsme přivítali službu firmy Kocmich, která v rekordním čase obec velmi  pečlivě  posekala  a s pomocí  hasičů uklidila veškerou trávu.  Problémem opět bylo domluvit  se  s některými spoluobčany, kteří  neoprávněně a dlouhodobě  parkují na obecních a zelených plochách,  aby svá vozidla alespoň na  dobu sekání  odstranili.  Ale i to se nějak podařilo a obec zahájila slavnost v celé kráse. Nechci popisovat průběh oslav, o tom si budou psát hasiči sami. Chtěla jsem jen ještě jednou za celé zastupitelstvo ocenit  úsilí  hasičů, které přípravám i  průběhu oslav věnovali. Ani  pan senátor Oberfalzer, který se oslav zúčastnil,   se netajil chválou.

Budeme se těšit na další oslavy, snad se za deset let opět vydaří.

                              

Mgr.,Bc. Věra Sklenářová, starostka

 

 

 Oslavy v obci

Dne 24.5.2008 se v obci Koněprusy a Bítov konaly oslavy u příležitosti 110 let od založení SDH Koněprusy a vzpomínáme na  100 let od založení SDH Bítov.

Po mnoha měsících příprav, které předcházely těmto oslavám, se začali podle programu od 9.00 hod ráno sjíždět první hosté nejen z okolních sborů.

Celkem se do knihy zapsalo 136 hostů. Ve slunečném počasí jsme se přesunuli do obce Bítov, kde před hasičskou zbrojnicí začal oficiální program oslav. Přivítání hostů a všech přítomných a projevu se ujal starosta našeho sboru Ing. Vlastislav Fiřt.

Vše bylo proloženo hudbou kapely pana Tučka z Litně. Na závěr byla přivezena opravená koňská stříkačka z roku 1908 SDH Bítov. V průvodu za doprovodu hudby jsme se přesunuli k památníku padlých v Koněprusích, kde po položení věnce a uctění památky následoval projev pana senátora Oberfalzera. Odtud jsme se všichni přesunuli do prostor u místní školy, kde se všichni s chutí občerstvili u stánku pana Podlahy z Restaurace na Knížecí.

Po projevu starostky obce Mgr. Bc. Věry Sklenářové a dalších významných hostů na slavnostní schůzi, která se konala v místní Obecné škole, následoval oběd. Po celou dobu oslav byla k vidění před budovou školy výstava nejen historické, ale i současné požární techniky několika požárních sborů. V zasedací místnosti bylo možné shlédnout  výstavu dokumentů a fotografií od historie po současnost včetně několika historických relikvií. Pro děti byl na dětském hřišti připraven skákací nafukovací hrad.

V odpoledním programu se na místním hřišti u rybníka uskutečnila okrsková soutěž. Nejdříve štafeta 4x100 metrů, po které následoval požární útok. Obě soutěžní družstva našeho sboru jak ženy, tak muži, po vynikajícím sportovním výkonu soutěž vyhrála.

 

Vyhlášení výsledků s předáním pohárů a diplomů se uskutečnilo ve škole, kde od 20:00 hod. začala taneční zábava s hudební skupinou Gama, která celodenní program zakončila.

Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se jakoukoli měrou podíleli na přípravách a na průběhu oslav v naší obci.

                                                                      Za SDH Koněprusy 

                                                                                                  Preisler Jaroslav –velitel  jednotky

 

          

 

 

 

TOPlist